PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118564}
6,5 64 756
ocen
6,5 10 1 64756
6,3 9
ocen krytyków
Happy Feet: Tupot małych stóp
powrót do forum filmu Happy Feet: Tupot małych stóp

Nie przypominam sobie drugiego tak indoktrynującego filmu dla dzieci. Do tej pory, nawet jeśli walt disney i cała ta "holiłudzka" śmietanka serwowała nam filmy przemycające do psychiki dzieci różne elementy tego masońskiego świata, tak ten przeszedł wszelkie granice poprawności politycznej i wciska ile się da polityki do małych główek dzieci... Ohyda.

luk11c4

Oj tam, oj tam jak powiada prezydent. Moim czterolatkom się podoba ;). Muza też ok.

ocenił(a) film na 8
luk11c4

Wskażesz elementy polityczne? Czy to kolejna prowokacja trolla?

ocenił(a) film na 1
MagdalenaPatterson

Poczytaj co to lewica i obejrzyj ponownie. A te porównania do Boga i kosmitów... Na prawdę ta bajka przekracza wszelkie granice dobrego smaku.

ocenił(a) film na 8
luk11c4

Chodzi Ci o co dokładnie?
Pokazano tam społeczeństwo, które ma swoje zasady i tradycje, a jednostka łamie je. Społeczeństwo to w coś wierzy, więc zwraca się do boga, ma swoje wierzenia.
Nie wiem dokładnie, gdzie widzisz przekroczoną granicę dobrego smaku, ale mnie tam nic nie wzburzyło, naprawdę.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
Happy_Chloe

Jak się nie myśli, to się zazwyczaj nie ma skojarzeń. Jeśli ci się mój patriotyczny avatar nie podoba, to nie poradzę na kosmopolityczną pustkę w miejscu przeznaczonym na przyporzadkowanie narodowe, solidnie wybitą do głowy dzięki naszym wspaniałym mediom. Pozdrawiam.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
Happy_Chloe

Mają w dupie, bo "Jakby naród nie miał tego kraju w dupie, to jakoś by on wyglądał", czy ty wgl czytasz ze zrozumieniem? Dwa zdania następujące po sobie. Najlepszym patriotą był Wałęsa który prawie zrujnował ten kraj. Bolek tak się chciał uniezależnić od Rosji, że zerwał z nią kontakty gospodarcze, a jak się zrywa kontakty z największym kontrahentem to potem może być krucho.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
luk11c4

Wy serio?
:D

ocenił(a) film na 5
luk11c4

Prawda, czuc to lewicowe przeslanie filmu (ekologia, człowiek jako niszczyciel planety, ukazanie konserwatyzmu w złym świetle i wiele innych)!

ocenił(a) film na 10
mietek04

Mam wrażenie, że dla wielu lewicowość i nauka to to samo. Upadek umysłu, że naukę traktuje się jako ideologię.

ocenił(a) film na 10
Groszek

nie nie nie to nie tak nauka jest ideologią i wywodzi się od zarania dziejów, co w bibli symbolizuje owoc zakazany

ocenił(a) film na 10
rajzain

nauka to idea postrzegania świata w 2d, bez świadomości szerokiej, świadomości siebie, świata i stwórcy dla tego jest toksyczna, prowadzi do obciążenia wibracji
.

ocenił(a) film na 2
luk11c4

a najgorsze, ze te brednie sa podstepnie przemycane w bajkach, bo przeciez nad trescia bajek nie watro sie zastanawiac... bo to tylko bajki.
Ludzie sa niestety wobec takich "latwych" filmow bardzo bezkrytyczni. Wystarczy im, ze widza slodkie pingwinki

ocenił(a) film na 10
_marecki

Podaj przykład niełatwej bajki.

ocenił(a) film na 10
_marecki

Bajka wyjasniajaca sily dzialajace w spoleczenstwie, informujaca o zalewie planety smieciami, patrzaca z tesknota na rownowage w przyrodzie, ktora czlowiek zaburza jest dla Ciebie łatwa? Dla mnie raczej nad wyraz dojrzała.

ocenił(a) film na 2
Groszek

Być może są tam treści o których piszesz - zalewi planety smieciami, tesknota za rownowaga w przyrodzie. Już niewiele pamiętam więc trudno mi się wypowiedzieć.
Ja zwróciłem uwagę głównie na negowanie wszystkiego, co pochodzi od "starszyzny", ukazanie tradycji w bardzo złym świetle, pokazanie, że jeden biedny, stłamszony pingwinek wie lepiej niż cała reszta. Zresztą ten motyw, rewolucji przeciw głupiemu systemowi, pojawia się w bajkach niestety dość często (podważanie kompetencji głupich, staroświeckich rodziców, pokazywanie tradycji jako zaścianka itp).
Oczywiście sam motyw sprzeciwiania się wypaczeniom i walki o swoje jest sam w sobie pozytywny, ale bardzo raził mnie sposób w jaki to przedstawiono. Pogarda dla całej dotychczasowej kultury, która zresztą wyglądała, jak rodem wyciągnięta z jakiegoś państwa wyznaniowego. Wszystko co stare złe, jedyna dobra droga to wywalenie wszystkiego do góry nogami. Nie chcę napisać słowa "lewactwo" ale samo się ciśnie na klawiaturę...

ocenił(a) film na 10
luk11c4

Jestem wzorowym prawym człowiekiem, ale nie zgadzam sie. Równocześnie Mambo może symbolizować typowego patriotę - romantyka - jest bohaterem, odstaje od normy, ale nie idzie w egoizm, nie walczy o tolerancje, a bohatersko (prawicowo) odchodzi by uratować "naród" (lewicowy człowiek nigdy nie broni kraju, tylko ucieka żeby żyć jak rurkoweic frajer). Przed kim? Przed ludźmi o poglądach lewicowych, którzy dla dóbr materialnych koszą morza z ryb! Religia - faktycznie jest tu krytykowana, ale czy wielki pingwin nie został ukazany? Został, więc istnieje, a czy tradycja mówiła racje, tak bo odrzucone jajo naprawdę spowodowało to czego się bano. A czy modlitwy pingwinów zostały spełnione, tak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones