PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118564}
6,5 64 756
ocen
6,5 10 1 64756
6,3 9
ocen krytyków
Happy Feet: Tupot małych stóp
powrót do forum filmu Happy Feet: Tupot małych stóp

Długo wzbraniałem się przed seansem tego filmu. Raz, że o pingwinach świetnie opowiedział już dokumentalny „Marsz pingwinów” i trudno, by w tej materii było jeszcze coś ciekawszego do dodania, dwa, że film Millera wygrał ze znakomitymi "Autami", co samo w sobie wydało mi się podejrzane.

Podszedłem wiec do „Happy Feet” z wielką rezerwą, ale końcowy efekt mocno przerósł moje oczekiwania. Pomijając typowe mniej lub bardziej udane gagi, będące nierozłącznym elementem kina dziecięcego, film porusza masę innych kwestii, które miejscami wręcz przytłaczają.

Jest opowieść o poszanowaniu inności, braku tolerancji dla outsiderów, „upośledzenia”. Jest krytyka na ekspansywną politykę burząca harmonię lodowej krainy. Dostało się nawet Kościołowi i wszelkiej maści radykałom, którzy odrzucają wszelki postęp i usuwają ze swych szeregów tych, którzy się im bezwzględnie nie podporządkują.

Widać, że ambicje Millera sięgały znacznie dalej i chciał pod płaszczykiem zwykłego, animowanego kina rozrywkowego stworzyć niegłupie kino, które skłaniało by do pięciu minut zastanowienia się nad własną naturą. Pingwiny pingwinami, ale ich zachowania jakże ludzkie…

Moja ocena - 7/10

ocenił(a) film na 8
Grifter

Zgadzam się z Twoją opinią.
Jako malkontent oczywiście ponarzekam, że "Auta" oraz "Gdzie jest Nemo?" nie trafiły do mnie specjalnie (w przeciwieństwie do "Wall-e'go") i tak samo niezbyt spodobał mi się ten film, a pewnie przez to, że nie przepadam za mnogością scen tanecznych, a zwłaszcza w akompaniamencie muzyki klubowej i stepowania. Co by jednak nie mówic autorzy mieli ambicje, coś do przekazania i zgrabnie to włączyli w fabułę filmu i tym wywalczyli sobie moje uznanie.

Warto obejrzec.

ocenił(a) film na 6
Khaosth

Ciekawa animacja, dobrze mi się ją oglądało. Taneczna/muzyczna oprawa i trochę niewysilonych żartów na plus. Ogólnie mam wrażenie, że to bardzo dobra pozycja dla dzieci starszych, ale nawet dorosły taki jak ja nie ma na co narzekać. Film lepszy od sporej liczby animacji w rodzaju Aut i innych.
6+/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones